ogrodzenie drewniane

Ogrodzenia drewniane

Dlaczego warto wybrać ogrodzenie z drewna?

Największe zalety drewna to naturalność, uniwersalność i ponadczasowy wygląd. Drewniane ogrodzenia z powodzeniem konkurują z innymi typami ogrodzeń. Niestabilny, porośnięty mchem płot jest wspomnieniem z przeszłości. Aktualnie ogrodzenia wykonuje się z wysokiej jakości drewna i przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Dzięki odpowiedniej konserwacji wytrzymują w idealnym stanie nawet przez kilkadziesiąt lat.

Naturalny urok ogrodzeń ze sztachet.

Wybierz ogrodzenie z drewna, które urzeka klasycznym pięknem i tworzy wyjątkowy klimat! Pasuje do domów w stylu tradycyjnym, romantycznym i rustykalnym. Doskonale prezentuje się także na nowoczesnych posesjach wybudowanych np. w modnym stylu skandynawskim. Drewniane płoty mogą wtapiać się w otoczenie lub stanowić efektowny kontrast. Wybór zależy od naszych preferencji oraz specyfiki aranżacji.

Jesteśmy producentem ogrodzeń drewnianych od 1997 roku.

Nasze systemy ogrodzeniowe:

 • produkujemy z drewna olchowego o wysokiej trwałości i zwiększonej odporności na szkodliwe warunki atmosferyczne,
 • oferujemy w różnych wzorach, rozmiarach i kolorach,
 • wyróżniają się perfekcyjnym wykonaniem,
 • idealnie komponują się z otoczeniem,
 • stylowo podkreślają drewniane elementy budynków np. okna czy drzwi,
 • są przyjazne dla człowieka i przyrody,
 • budzą ciepłe, pozytywne skojarzenia,
 • chronią przed niechcianymi spojrzeniami przechodniów,
 • oddzielają od hałasu, kurzu i spalin,
 • mają atrakcyjne ceny.

Produkcja sztachet – krok po kroku.

 1. Przygotowanie materiału.

  Sztachety wykonujemy z sezonowanego drewna olchowego. To sprawdzony gatunek gwarantujący wytrzymałość i trwałość drewnianego płotu.

 2. Szlifowanie sztachet.

  Elementy mogą być zakończone płasko, zaokrąglone lub ozdobnie frezowane. Kształt zależy od indywidualnych upodobań i stylu posesji.

 3. Impregnowanie poprzez zanurzanie.

  Stosujemy wysokiej jakości preparaty renomowanych producentów. Impregnat wnika w strukturę drewna i zabezpiecza je na długi czas.

 4. Malowanie maszynowo farbami wodnymi.

  Proces przeprowadzany jest dwukrotnie dla pozyskania optymalnego efektu ochronnego i dekoracyjnego.

Kompletne ogrodzenia z drewna.

W naszej ofercie posiadamy:

 • przęsła ze sztachet olchowych (materiał sezonowany) w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach,
 • furtki,
 • bramy przesuwne lub dwuskrzydłowe.

Oferujemy przemyślane projekty systemów ogrodzeniowych. Dostarczamy produkty z najwyższej półki, które wyróżniają posesję, tworząc jednocześnie harmonię z otoczeniem.

Do naszych firmowych bestsellerów należą ogrodzenia drewniane w odcieniach beżu lub brązu. Miłośnikom bardziej nowoczesnych rozwiązań proponujemy sztachety w chłodnych kolorach, szarym czy stalowym. Można je ciekawie połączyć np. z gabionami. Zastawienie drewnianych sztachet i stalowych koszy wypełnionych naturalnym kruszywem daje olśniewający efekt.

Inne propozycje to cokoły z betonu, architektonicznego, cegły lub kamienia łupanego. Często wybieraną opcją są także klasyczne stalowe słupki. Ostateczny wygląd drewnianego ogrodzenia z drewna zależy wyłącznie od upodobań klienta. 

Stosujemy innowacyjne systemy automatyki do bram przesuwnych i dwuskrzydłowych. Zapewniamy certyfikowany montaż automatyki.
Współpracujemy z renomowanym producentem słupków, murów i cokołów z betonu architektonicznego.

Dodatkowe usługi!

Wykonujemy także balustrady balkonowe i schodowe utrzymane w stylu ogrodzenia. Elementy drewniane na posesji tworzą wówczas elegancką, spójną kompozycję.

Ile kosztuje drewniane ogrodzenie?

Ceny płotu z drewna są bardzo zróżnicowane. Określamy je w sposób indywidualny. Największe znaczenie ma kształt zastosowanego drewna oraz rozmiary ogrodzenia. Musimy także pamiętać, że drewniane sztachety nie mogą stykać się bezpośrednio z ziemią. Do kosztów ogrodzenia należy dodać cenę słupków i dobrej jakościowo podmurówki.

Dla wygody klientów oferujemy bezpłatne pomiary i wycenę ogrodzenia. Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Jak zabezpieczyć drewniane płoty?

Drewno uchodzi za materiał szlachetny, ale nietrwały. Co robić, aby ogrodzenie sztachetowe służyło nam przez długie lata? Przede wszystkim należy je zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Impregnacja przedłuża żywotność drewna i poprawia jego wygląd. Chroni je przed słońcem, wilgocią, grzybami, insektami, a nawet ogniem.

Konserwacja ogrodzeń z drewna.

Ważne, aby drewno było całkowicie suche – w przeciwnym razie zabieg będzie nieskuteczny. Samo impregnowanie polega na pokrywaniu ogrodzenia preparatem zabezpieczającym. Najprostsza metoda to malowanie sztachet pędzlem lub wałkiem. Impregnat nakładamy zawsze zgodnie z kierunkiem słojów. Z reguły trzeba położyć dwie warstwy środka. Producenci zalecają nakładanie drugiej warstwy przed całkowitym wyschnięciem pierwszej. Impregnat wnika na głębokość od kilku do kilkunastu milimetrów i zabezpiecza drewno na 2-3 lata.

Galeria ogrodzeń drewnianych

Poniżej prezentujemy wykonane przez nas projekty. Ogrodzenia DRANPOLU zdobią i chronią posesje na terenie całego kraju. Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta – zachęcamy do kontaktu! Z przyjemnością umówimy się na bezpłatne pomiary i wycenę!

Skontaktuj się z Nami!

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania prosimy wypełnić poniższy formularz
lub skontaktować się telefonicznie.